Linkler
Takvim

Nasıl Ulaşılır

Nasıl Ulaşılır

 

1- Doğudan Anamur’a ulaşım: Mersin ili ve bu ilin doğusunda kalan iller için Adana veya Mersine gelmeniz gerekir. Adana-Mersin arası bir saatlik mesafededir. Mersine geldiğinizde Mersin-Antalya sahil yolunu kullanarak Anamur’a ulaşabilirsiniz. Mersin-Erdemli-Silifke-Aydıncık-Bozyazı ve Anamur 230 kilometre uzunluğunda bir yoldur. Denize paralel ve doğal manzara izleyerek Anamur’ ulaşmanız 3–4 saatinizi alır.

2-a-Mersin İlinin kuzeyinde yer alan Niğde-Kayseri-Nevşehir gibi illerden Anamur’a ulaşmak istiyorsanız Anakaradan Tarsus’a gelen Toroslar otobanını izleyip Mersine ulaşırsınız, daha sonra da 1. maddemizdeki sahil yolundan Anamur’a ulaşabilirsiniz.

2-b-Niğde-Kayseri-Nevşehir-Kırşehir gibi illerde bulunanlar için Anakara-Tarsus karayoluna çıkarak Konya’nın Ereğli İlçesine gelip Karapınar ilçesine geçerek daha sonra da Karaman’a – Mut-Gülnar-Aydıncı-Bozyazı-Anamur yolunu kullanarak Anamur’a ulaşmak mümkündür.

3-a- Anakara’dan Anamur’a ulaşmak için; Ankara-Konya-İçeriçumra-Karaman-Mut-Gülnar-Aydıncık-Bozyazı-Anamur yolunu izleyebilirsiniz.

 

3-b- Anakara’dan Anamur’a ulaşmak için; Ankara-Konya-İçeriçumra-Hadim-Taşkent-Sarıveliler(veya Başyayla)-Ermenek-Anamur yolunu izleyebilirsiniz.

4-Konya’dan; Konya-Seydişehir- Akseki- Alanya- Gazipaşa yoluyla da gelinebilir.

5-Antalya’nın batısındaki, kuzeyindeki iller için; Antalya-Manavgat-Alanya-Gazipaşa-sahil yolunu izleyerek Anamur’a ulaşılır.

6-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden deniz otobüsleri ile Silifke-Taşucu beldesine oradan Aydıncık-Bozyazı-Anamur yolunu izleyebilirsiniz. Daha önceleri Anamur-Girne arasında işleyen deniz otobüsleri ile direk Anamur’a gelinebiliyordu. Şu anda deniz otobüsü seferleri yapılmıyor.

7-Maalesef direk hava yolu ulaşımımız yok. Hava yolu ile gelmek isteyenlerin Adana, Konya veya Antalya havaalanlarından birine indikten sonra yollarına kara yolu ile devam etmeleri gerekmektedir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret58203
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu